Firma Moderní vytápění byla založena v roce 1990. Její původní zaměření bylo výroba a montáže akumulačních elektrokotelen. Nabídka firmy byla pak rozšířena o dodávky a instalace přímotopných systémů s elektrickými topnými panely, topnými kabely a rovněž s teplovodními nerezovými elektrokotly. V náplni programu firmy je také regulační a automatizační zařízení pro kotelny a topné systémy. Do nabídky naši firmy byla po roce 2000 zařazena tepelná čerpadla, zejména pak typ "vzduch-voda" firmy Lennox.

 V současné době dodáváme a montujeme tepelná čerpadla Daikin Altherma a Panasonic Aquarea. Jsou to moderní tepelná čerpadla s frekvenčními měniči - invertory, které umožňují měnit otáčky kompresoru a ventilátoru podle požadovaného výkonu. Firmy Daikin i Panasonic vyrábí vlastní kompresory, což jim umožňuje udržovat si tradiční vedoucí pozice na trhu. Obě tepelná čerpadla jsou dodávána s nerezovými boilery pro přípravu teplé vody, která je úsporně ohřívána tepelným čerpadlem. Vestavěná funkce zajišťuje minimálně jednou týdně ohřátí vody v boileru nad 70°C z preventivních hygienických důvodů.

 V souvislosti s dodávkami tepelných čerpadel je do aktivit firmy zařazeno i návrhování podlahového a stěnového vytápění, jeho dodávky a montáže.